Carte Blanche Middle East

Mezi Prahou a Ammánem se uskutečnil instituční experiment: po dobu tří měsíců se na břehu Vltavy otevřelo zastoupení jordánského Goethe-Institutu. Anthropictures bylo osloveno přispět ke koncepčnímu řešení projektu se zvláštním zaměřením na náplň tématického prostoru a doprovodného programu. Metodika kurátorské práce se odvíjela od studijního pobytu českého týmu (Petra Hůlová, Lukáš Houdek a Pavel Borecký) v Ammánu.

Období realizace: 9/2016 – 3/2017

Lokalita: Ammán/Praha

Zadavatel: Goethe-Institut Praha

Řešitelé: Pavel Borecký ve spolupráci s Michalem Lehečkou

Stránky projektu: https://goo.gl/iYX3oo

 

Výstupy projektu

Tématický prostor „Ammán [Praha] Město“

Pomyslná “bílá karta“ umožnila přístup k městu Ammán, k arabskému kulturnímu prostoru, k jeho hlasům, debatám, myšlenkám a předmětům – sociální nábytek „PrayWay“ (Slavs and Tatars), mapa „Geografie nerovnosti“ (Myriam Ababsa), instalace „Ammán: Odložené vize“ (Pavel Borecký), zvuková instalace „Relatively Calm“ (Firas Hamdan), a jiné.

Odkaz na prostor

Doprovodný program

Doprovodný program se prostřednictvím workshopů, debat a prezentací věnoval tématům jako jsou právo na město, LGBTI, či podmínky kulturní produkce a intelektuální kultury. Anthropictures v jeho rámci zorganizovalo dvě debaty a jednodenní workshop „Mapování města“ s jordánským urbanistou Mohammadem Al-Jabi.

Odkaz na program

Rezidenční program “Spring Sessions“

V rezidenčním a vzdělávacím bloku kurátorek Noura Al-Khasawneh a Toleen Touq jsme do Prahy pozvali osobnosti ammánského kulturního života (Firas Hamdan, Read Ibrahim a Aysha El-Shamayleh).

Mediální ohlasy

A Diary of Visits: #5 Carte Blanche Amman – Prague

protisedi.cz

martinfryc.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *